كنترل‌های Guides,Grid & Slices فتوشاپ

نحوه تعیین تنظیمات فتوشاپ

كنترل‌های Guides,Grid & Slices

برای فعال كردن پنجره Guides,Grid & Slices گزینه Edit\Preferences\Guides, Grid & Slices را انتخاب كنید. از این صفحه برای كنترل درونی، گزینه‌های مربوط به انتخابگر رنگ و یكسری دیگر از پارامترهای عمومی برنامه استفاده می‌شود.

منوی كشویی Preferences

نحوه تعیین تنظیمات فتوشاپ

برای مشاهده لیستی از صفحاتی كه در قسمت Preferences امكان تعیین گزینه‌های مختلفی را به كاربر می‌دهند، در كادر Preferences فلش جهت‌دار را كلیك كرده و سپس گزینه Guides,Grid & Slices را انتخاب نمائید.

منوی كشویی Guides Color

در این قسمت رنگ خطوط راهنما تعیین می‌شود.

منوی كشویی Guides Style

فرمت و نوع قالب‌بندی خطوط راهنما در این قسمت تعیین می‌شود. گزینه‌هایی همچون(خط)lines و (خط‌چین) Dashed lines در این قسمت در دسترس می‌باشند.

نمونه رنگ‌های Guides

برای باز كردن انتخابگر رنگ می‌توانید بر روی مربع رنگی این قسمت كلیك كنید تا پنجره انتخاب رنگ فعال شود. سپس رنگ مورد نظرتان را انتخاب كنید.

منوی كشویی Grid Color

در این قسمت می‌توانید رنگ خطوط شبكه شطرنجی را تعیین كنید. رنگهایی چون Light Blue ، Light Red ، Green ، Yellow ، Magenta ، Cyan ، Black ، Light Gray ، Medium Blue و Custom .

منوی كشویی Style

در این قسمت نوع قالب‌بندی و فرمت خطوط مربوط به شبكه شطرنجی تعیین می‌شود. گزینه‌های این قسمت Lines (خطوط)، Dots (نقطه چین) و Dashed Lines (خط چین) می‌باشند.

كنترل‌های Gridline

در این قسمت می‌توانید نوع واحد اندازه‌گیری مربوط به قسمت‌های اصلی شبكه شطرنجی را تعیین كنید.

از طریق منوی كشویی می توانید یكی از گزینه‌های Pixels، Points، Inches ، Picas ، Centimeters و Percent را انتخاب كنید.

Subdivisions

در این قسمت تعداد زیربخش‌هایی كه بین هر شبكه شطرنجی اصلی را پر می‌كنند، تعیین می‌شود. بدین منظور مقدار مورد نظرتان را در این فیلد وارد كنید.

نمونه رنگ Grid

برای باز شدن پنجره انتخابگر رنگ بر روی این قسمت كلیك كنید و پس از نمایان شدن پنجره مربوطه، رنگ مورد نظر را انتخاب كنید.

گزینه‌های Slices

در قسمت Line Color می‌توانید رنگ مربوط به قسمت‌های كوچك را از طریق منوی كشویی تعیین كنید. برای آنكه شماره مربوط به هر تكه در بالای آن نشان داده شود، گزینة Show Slice Numbers را انتخاب كنید.

منبع : تبیان

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 1 =

امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت